7 مزیت شروع موسیقی از کودکی و مراحل رشد

شروع موسیقی از کودکی

7 مزیت شروع موسیقی از کودکی

  1. موسیقی به عملکرد مغز کودک کمک می کند

شروع موسیقی از کودکی تاثیر بسزایی در عملکرد ذهن دارد به طوری که طبق پژوهش های بدست آمده ذهن کسانی که از کودکی در معرض موسیقی بوده اند، عملکرد و ساختار متفاوتی نسبت به کسانی دارد که در این عرصه فعالیت نداشته اند؛ موسیقی با تحریک کردن بخش هایی از مغز که مسئول عملکرد خواندن، ریاضیات و احساسات هستند، باعث تقویت و پیشرفت مغز می شود و این مزیت خود به تنهایی می تواند دلیل خوبی برای شروع موسیقی از سنین کودکی باشد.

 

  1. موسیقی باعث تقویت مهارت اجتماعی کودکان می شود

موسیقی به تقویت مهارت اجتماعی کودکان کمک می کند، آنها بااساتید ود ارتباط برقرار کرده و همچنین با اجرای موسیقی برای اعضای خانوادهو دوستان، مهارت اجتماعی آنها افزایش پیدا می کند و به تدریج و به صورت چشمگیری از حالت خجالتی فاصله می گیرند و بهتر از گذشته در اجتماع و خانواده حضور پیدا می کنند.

 

  1. موسیقی باعث افزایش اعتماد به نفس کودکان می شود

موسیقی در کودکان سبب افزایش اعتماد به نفس می شود؛ در طی فرآیند آموزش موسیقی کودکان متوجه می شوند که به تدریج مهارت آنها در نوازندگی افزایش پیدا کرده و مشاهده ی این پیشرفت سبب اعتماد به نفس آنها می شود.

  1. موسیقی کودکان را خلاق می کند

موسیقی سبب افزایش خلاقیت کودکان شده و همانطور که خیلی از ما مشاهده کردیم، موزیسین ها جزو خلاق ترین انسان ها هستند. علاوه بر این افزایش خلاقیت در کودکان به آنها در ایجاد کارآفرینی در سنین بالا کمک می کند.

  1. موسیقی کودک شما را صبور می کند

موسیقی از کودکان انسانهای صبورتری می سازد. هنگامی که کودکان با چالش ها و تمرین های نوازندگی مواجه می شوند، آموزش می بینند در این مسیر صبور باشند و با پشتکار و صبر به مقصد و هدف نزدیک تر شوند.

  1. موسیقی بهترین راه ابراز وجود برای کودکان است

چه راهی بهتر از اینکه کودکان از طریق اجرای موسیقی توانایی های خود را به نمایش بگذارند؛ همانطور که گفته شد این روش سبب افزایش اعتماد به نفس کودک شده و همچنین هوش هیجانی کودک از طریق بیان موسیقی تخلیه می شود.

  1. موسیقی به کودکان نظم را آموزش می دهد

تمرین روتین موسیقی نظم و انظباط را به کودکان آموزش میدهد. آنها طی این مسیر یاد می گیرند که برای پیشرفت روزانه باید ساعت خاصی برای تمرین اختصاص دهند که همین امر باعث یادگیری نظم در کودک شده و از وی فرد با انظباط تری می سازد.

 

ما در آکادمی پیانو پدال به روشی نوین با استفاده از پیانو رولی رنگی نت ها را به کودکان آموزش می دهیم. آموزش پیانو به کودکان بسیار مهم است چون می تواند در میزان علاقه آنها به موسیقی تاثیر بسزایی بگذارد بنابراین انتخاب استاد مناسب و همینطور شیوه خلاقانه علاقه کودک شما را به یادگیری پیانو افزایش خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *